Firmamiz 1983 yilinda Balikkesirin Bigadic ilçesinde Tarimsal ürünler ticareti yapmak üzere kurulan bir aile sirketidir. Fabrikamiz Türkiyenin is Hacmi ve ithalat acisindan en büyük limani olan izmir limanina 180km uzakliktadir. 1983 yilindan 1996 yilina kadar çesitli tarimsal ürünler Ticareti yapmistir.

Bigadic ovasinda tüm dogal kosullara uygun olarak küçük aile çiftçileri tarafindan üretilen kaliteli domatesin üreticimize ve ülkemize daha fazla gelir saglamasi amaciyla 1996 yilinda Güneste kurutulmus Domates Üretimi baslamistir .2000 yilinda ürün yelpazemize ücburun biber tursusu, 2004-2014 yillari içerisinde Jelapone ,Banana ,Kapya,Yakan,Biberiye,Salatalik,Karisik tursu cesitleri eklenmistir.Gerek üretim tesislerimizde yarattigimiz istihdam gerekse yöremiz çiftçisinin alin teri ürünlerinin degerlendirilmesine olan katkimiz bizi onurlandirmakla beraber, büyüme yolundaki arzularimizi sorumluga dönüstürmektedir.

Firmamiz KARESI markasialtinda 5000m2’si kapali ,55.000m2’si acik Modern Fabrikamizda üretim yapmaktadir.Firmamiz bünyesinde teknik kadroyla birlikte 60’i askin calisani bulunmakta.Güneste Kurutulmus Domates, Ücburun Biberi Tursusu ana ürünlerimiz olup bu ürünlerde Türkiyenin önde gelen üreticelerindeniz.

Bütün ürünlerimizin Üretimi tohum temininden itibaren Sözlesmeli çiftlerimiz tarafindan fabrikamizin ziraat mühendisleri denetiminde , tamamen dogal kosullarda üretilmektedir. Farikaya gelen hammaddeler Kalite Kontrol Bölümünün onayindan sonra ayni gün içinde islenmektedir. Üretimimizin her safhasi Ziraat Mühendisleri, Gida Mühendisi ve Kimyagerden olusan bir ekip tarafindan kontrol edilmektedir.

Ürünlerimiz Hammaddeden, hazir hale gelinceye kadar tüm asamalarinin fiziksel, kimyasal kontrolleri fabrikamizda bulunan laboratuarimizda yapilmaktadir. Iç denetimlerin disinda sürekli olarak akredite laboratuarlari ve üniversiteler ile isbirligi yaparak kontrol ve çalismalarimizi gelistirmekteyiz.

Satislarimizin büyük cogunlugunu yurtdisi pazari olusturmaktadir.Bunun yaninda Tescilli KARESI markasiyla yurt içindeki bölgeleredeSatis yapmaktayiz.

Sahip Oldugumuz Sertifikalar ;

·       - BRC FOOD

·       - Kosher

Sirket politikamiz;

·      En dogal ürünleri taze olarak tüketicilerimize sunmak

·      Temizlik Sartlarindan ,urun güvenliginden ve kalitesinden hiçbir zaman taviz vermemek

·      Hergün gelisen teknolojiyi takip edip gerekli iyilestirmeleri yapmak

·      Egitimlipersonolimizle kaliteyi yüksek tutmak

·      Kalitesi resmen onaylanmis tedarikçilerle calismak

·      Bu sektördeki Pazar payimizi artirip ülkemize ve cevre halkimiza daha fazla is olanagi getirmek